Rybáři MO Kralupy nad Vltavou ve spolupráci s JSDH Veltrusy pracují na kvalitě ledu pro bruslení
Vzhledem k tomu, že se teploty v posledních dnech opět propadly hluboko pod bod mrazu, rozhodli se rybáři z MO Kralupy nad Vltavou zlepšit kvalitu ledu na rybníku v Zeměchách. Led byl po nedávné oblevě ve špatném stavu a nebyl vhodný k bezpečnému bruslení.
Předseda MO Kralupy nad Vltavou proto oslovil velitele JSDH Veltrusy s myšlenkou zkvalitnění ledové plochy a prodloužení bruslařské sezóny na přírodním ledě. Společnými silami tak vznikla akce, při které je ledová plocha postupně zalévána vodou, aby se zacelily praskliny a vznikl souvislý a bezpečnější povrch pro všechny bruslaře.
Na sobotu 24. 1. 2026 je pro sportovce i širokou veřejnost připraveno drobné občerstvení v podobě teplých nápojů a něčeho malého k zakousnutí. Novinkou bude také částečné osvětlení ledové plochy, které umožní bruslení i v podvečerních hodinách a dodá celé akci příjemnou zimní atmosféru.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří vynaložili úsilí nejen na přípravu samotné akce, ale i na její propagaci. Jmenovitě děkujeme JSDH Veltrusy, městu Kralupy nad Vltavou a městu Veltrusy za podporu a spolupráci.




